Sevgili Kızım

Artık ilkokula başlıyorsun ve birinci sınıf ile ilk adımı atmış oluyorsun

Geçen gün okulda öğretmenimizle ilk toplantımız vardı. Haftaya başlayacak olan okulumuz ile ilgili yapmamız gerekenleri, nasıl bir program olacağı konusunda birlikte konuştuk. Öğretmenin elimize ilk yılın kitaplarını verdiğinde kendimi çok farklı hissettim. Hayat Bilgisi, Matematik ve Türkçe kitaplarını elime almayışımızın üstünden ne kadar da çok zaman geçmiş. Şimdi bu kitaplar seninle birlikte evimize girdi.  😀

İnsan Hayat bilgisi kitabı gördüğünde ağlamaklı olur mu hiç, ben oldum. Çünkü bu kitap senin büyüdüğünün en önemli göstergesi benim için.

Sen de telaşlısın ve biraz kaygılısın biliyorum. Bana o gün “ya zorlanırsam ya başaramazsam anne” dedin. Sana okula gitmenin başarmak olmadığını oraya sadece yeni bir şeyler öğrenmeye ve mutlu olmaya gideceğini anlatmaya çalıştım. Umarım senin için yararlı olmuştur.

Dışarıya çıkarken genelde yanına pek fazla bir şey almazsın sen, o gün öğretmenle görüşmeye okula giderken en sevdiğin bebeklerden birini yanına aldın. Boynuna da bana geçen gün aldırdığın ve çok sevdiğin güler yüz kolyesini taktın.  Heyecanın bile bunlardan belliydi. 😉 Umarım kolyen gibi hep böyle gülerek okula gidersin, bebeğine sevgiyle sarıldığın gibi arkadaşlarınla da sevgiyle kucaklaşırsın..

page

Evde farklı bir telaş olacak bundan sonra. Birlikte ders çalışacağız, yeri gelecek sana destek olacağız.

Ama şunu hiç unutma ki, en önemli şey senin mutlu olman. Mutlu olursan zaten başarılı olacaksın. Bu eğitimin ilk temel adımıydı, son adımı olmayacak çünkü hayatının her aşamasında eğitim seninle birlikte olacak.

En güzeli de ne biliyor musun, okumayı öğrenince yazılarımı artık sen de okuyacaksın..

 Sevgiyle kal bebeğim….

Annen..

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yaz