Sevgili Kızım,

Okulların kapanmasına çok az bir süre kaldı ve senin de bu bitişi heyecanla beklediğini biliyorum. Sana hak vermiyorum değilim, kesinlikle haklısın. Ben de, sen de çok yorulduk. Koca bir yaz tatili bizi bekliyor, planlarımız ve kocaman hayallerimiz var.

En çok da bu yaz tatilinde seninle farklı bir ülkeyi gezmek istedim. Ama bu sene kısmet olmayacak sanırım. İnşallah başka bir sefere. Ama biliyor musun, seninle farklı şehirleri gezmek gibi bir planım var ve en azından bu planımı gerçekleştirmek istiyorum bu yaz tatilinde. “Nerelere gideceğiz Anne”diye hiç sorma, inan ben de bilmiyorum. Tek bildiğim bir şey varsa da o da yapmak istediğim. Hep sana söylerim ya, “İstemek Her zaman İlk Adımdır.”

Seninle gezeceğimiz her yerde benim de senin de öğreneceğimiz çok şey olacak. Bir saatlik uzaklıktaki komşu bir şehirde bile nasıl kültürel zenginliklerin ve tarihi eserlerin olduğunu birlikte keşfedeceğiz. Hiç gitmediğimiz müzelerin kapısını çalacağız seninle. Elimizde fotoğraf makineleri ile bol bol fotoğraf çekeceğiz. Söz, büyük makine sende olacak bu sefer 🙂

Gezmek birinci hedefimiz ama evde de şöyle seninle sarılıp keyifle film izlemeyi de hayal ediyorum. Ne çok film var “İzlenecekler Listesinde” bekleyen. Koca bir yaz tatili bunun için güzel bir fırsat.

Ve bol bol okuyacak zamanımız da olacak. En güzeli de bu biliyor musun. Okunmak için sabırsızlıkla bizi  bekleyen kitaplarımız elimizde huzura kavuşacak. Biz de onunla aynı huzuru paylaşacağız.

Biliyor musun, Kitapçılar da bizi bekleyecek bu yaz tatilinde. Seninle birlikte kitapçılarda daha çok zaman geçirmek, tüm kitapları incelemek ve kitapların o güzel kokusunu içimize çekmek için harika bir fırsatımız var. Ve evet, annen yine dayanamayıp, elinde bir sürü kitapla çıkacak buralardan. 🙂

Şu konuştuğumuz beraber bisiklet sürme olayı vardı ya hatırlıyor musun, planlarımda o da var işte. Ne çok özlemişim bisiklete binmeyi, seninle birlikte bu özlemi gidermek harika olacak.

İşte gördüğün gibi, koca bir yaz içinde neler yapabileceğimizin ufak plan kırıntıları. Ama  bir söz vardır ya, “Hayat senin planladıklarının dışında gerçekleşenlerdir” diye. Belki de çok farklı şeyler yaşayacağız bilmiyorum. Ama umarım güzel ve mutluluk dolu şeyler olur bunlar. Ve umarım tüm bunların içinde hayallerimizi de gerçekleştiririz.

Heyecanla Yaz Tatilini Bekleyen Annen…

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yaz