Sevgili Kızım,

Seninle o gün korkmak ve başarmak üzerine yaptığımız sohbeti hatırlıyor musun? Ya başaramazsam korkusunun seni bu hayatta pek çok şeyden mahrum bırakacağını, aslında yaşadığımız her başarısızlığın bizi başarıya götüren bir adım ve öğrenme süreci olduğunu söylemiştim sana. Bu sohbetten sonra ben de çok düşündüm. Küçükken benim de çok korktuğum anlar olmuştu. Ya yapamazsam diye düşünüp, ilk adımı atmakta zorlandığım çok anlar oldu. Ama sonra anladım ki, korku ve cesaretsizlik, başarının en büyük düşmanı.

Baştan kaybetmeyi göze alırsan da, hedefine ve hayallerine ulaşman mümkün değil. Ama yapacağına inanırsan, pes etmezsen ve tüm gücü eline alırsan içinden çıkamayacağın hiçbir zorluk olmayacaktır. O güç senin içinde ve senin ona ulaşmanı bekliyor.

Hayatında bazen kendini çok çaresiz hissettiğin anlar olacaktır. Belki de hiçbir ümidinin kalmadığını düşüneceksin, umutsuzluğa düşeceksin. Böyle anlar için sana verebileceğim tek tavsiye, “Sakın pes etme” demek olacaktır.

Zaman zaman ben de hayatımda böyle anlar hissettim. “Neden herşey beni buluyor, neden her şeyin en zorunu yaşıyorum” diye sorguladığım çok zamanlar oldu. Ama sonra fark ettim ki, insanoğlu bir şekilde hayatında zorluklarla karşılaşıyor. En şanslı dediğimiz, tüm imkânlara sahip değimiz kişilerin bile hayatlarında farklı zorluklarla karşılaştığını gördüm. Asıl anahtar nokta bu zorluklara bakış açısı ve senin onlarla baş edebilme gücün.

Hayatımızda başımıza gelen tüm olumsuzluklar dışında güzel şeylerin de yaşanacağını, kapanan bir kapının ardından bir başka kapının açılacağını sakın unutma.

Korkular her daim olacaktır. Bu da yaşamamız gereken bir duygudur, Ama bu duygunun senin hedeflerine ve hayallerine ulaşmanda bir engel olmasına asla izin verme.

Umudun hep var olduğunu sakın unutma…

Seni çok Seven Annen…

 

Yazar Hakkında

admin

1 Yorum Var

Yorum Yaz