Canım Kızım;

Uzun zaman olmuş seninle yazışmayalı. Dün bir fark ettim ki, içimden seninle sohbet ediyorum. Sen yoksun yanımda ama ben seninle zihnimde karşılıklı konuşuyorum.. 🙂  O zaman anladım sana mektup yazma zamanımın geldiğini.

Benimle ne konuşuyordun anne? “diye soracak olursan, ben bile kendime şaşırıyorum, senin 18 yaşındaki halinle konuşuyordum. Büyümüşsün, bir genç kız olmuşsun ve seninle sevgi üzerine sohbet ediyoruz. “Bu da nereden çıktı annecim, alemsin” diyebilirsin. 🙂 Çok haklısın… Aslında izlediğim bir filmin arkasından seninle bu sohbeti yapmaya başladım. Beni bilirsin, kafama birden eser, “Ben sinemaya gidiyorum” derim ve izlemek istediğim filmi tek başıma izleme keyfini doyasıya yaşarım. Büyüdüğünde sen de bunu yap kızım, inan harika bir duygu.

Dün de böyle yaptım işte. Sen de biliyorsun zaten, sabah erkenden kalktım ve ben sinemaya gidiyorum diyerekten sizi, baba-ve kızını, baş başa bıraktım. Biliyor musun koca sinema salonunda tek ben vardım. Pazar sabahının ilk seans filmine gidersen böyle oluyormuş. 🙂 Ama inan harika bir duygu.

Film, aslında benim yaş grubuma pek de hitap etmeyen bir filmdi ama neden bilmiyorum izlemek istedim.  Lise yıllarımı özledim belki de bilmiyorum. Kötü Çocuk filmi de lise öğrencileri arasında geçen bir film.

Filmi izlerken, eski gençlik günlerime döndüm birden. Dostluklar, ilk aşklar, o ilk kıpırtılar. Çekilen acılar, dökülen gözyaşları.  Ama bu arada da senin o yaşlardaki olacak halin gözümün önüne geldi. Annelik işte 🙂 Yıllar sonra sen de böylesine bir genç kız olacaksın inşallah. Sen de bu duyguları yaşayacaksın. Çok sevileceksin, çok seveceksin. Seni üzenler de olacak, sana çok değer verenler de…

İşte film sonrası seninle yaptığım bu sohbet tam da bununla ilgiliydi. 🙂

Canım kızım; bu satırları ileride daha bilinçle okuyacağını düşünerek, sana bir anne nasihati vermek isterim.

Sevmekten asla vazgeçme. Seni sevenlere değer ver, ama seni sevmeyenlere de emeğini ve hayatını sakın adama. İnan değmez.

Gün gelecek, seni kıranlar olacaktır; burada önemli olan ayakta güçlü durman. Kurallarını, prensiplerini her zaman  uygula. Doğrularını bir başkası için değiştirme. Değişim gerektiğine sen kendin inanırsan, işte o zaman değiştir doğrularını. Sadece kendin için…

Akıl ve mantık sesi çoğu zaman haklıdır ama Kalbinin Sesi herşeyin üstündedir. Kalbinin sesini dinlemeyi sakın ihmal etme..

Seni sevenlere değer ver.

Annen…

 

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yaz