Canım Kızım

Bu satırları sana yazmama neden olan konu çok basit gibi görünebilir ama benim için o kadar büyük ve anlamlı ki anlatamam. Sana daha önce yazdığım mektuplarda da bahsetmiştim, bazen öyle bir şey yapıyor ya da öyle bir şey söylüyorsun ki ben o zaman ne kadar çok büyüdüğünü fark ediyorum. Bu hafta da böyle bir şey oldu ve ben bunu sana mektup yazarak anlatmak istedim.

Bizim şu meşhur Winx Bloom’u arayışımız halen ve halen devam ederken, “Şu kitapçıya da tekrar sormaya gidelim” dediğin gün, birden kendimizi günlük defterlerinin satıldığı rafların önünde bulduk. “Anne ben bir günlük defteri istiyorum, özel şeylerimi yazacağım ve kimsenin bunları da okumasını istemiyorum” dediğinde gülümseyerek sana baktım ve hemen bir tane birlikte bir defter seçtik. Tabii ki defterin kapak resmi “Winx Bloom” idi. 🙂

O gün oyuncağını yine bulamadık ama kapağında Bloom resmi olan bir günlük defteri aldık.

Biliyor musun, O gün “Özel şeylerimi yazmak istiyorum” dediğinde ben büyüdüğünü bir kez daha fark ettim.

Ertesi gün masanda, elinde kalemin defterin başında hararetle birşeyler yazdığını gördüğümde nasıl mutlu olduğumu ve gururlandığımı anlatamam.

Sonrasında defteri yanıma getirdin ve ”Anne ilk hatıramı yazdım sana da okuyayım mı” diye sordun. Ben tabii ki atlayarak “Evet tabii ki dinlemek istiyorum” dediğimde, sen duygu dolu cümlelerini okurken ben yine bir kez bir kez daha büyüdüğünü fark ettim.

Akşam nasıl da arkadaşlarınla mutlu olduğunu, birlikte çadır yapıp, çadırda pastalarınızı yediğinizi, çok eğlendiğinizi, iyi ki bize geldiklerini ve çok mutlu bir akşam geçirdiğini yazmıştın. En altına da imzanı atmıştın. Tabii BJK çıkartmasını da yapıştırmayı unutmamıştın. 🙂

Canım kızım, umarım o deftere ve daha nice defterlere en güzel anılarını yazarsın. O sayfalara yazacağın tüm hayallerini gerçekleştirirsin. Daha nice mutlu ve sevgi dolu anılar, senin kaleminde o defterlere işlenir. Bana okumak istediğinde ben yine zevkle seni dinlerim.

Kimsenin okumanı istediğin özel anıların umarım en güzel mutlu anıların olur. Umarım bu anılarını benimle sohbet ederek paylaşırsın. Ne yaparsın Anneyim işte, merakta bırakma beni 🙂  Sen de anne olunca anlarsın beni..

Gördün ya işte, bir defter nasıl da büyüdüğünü gösterdi bana…

İlerde bu satırları okuduğunda kim bilir sen de defterine “Annem, ne güzel şeyler yazmışsın” diye not düşersin. 🙂

Annen…

 

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yaz