Biraz geç kalmış bir kitap önerisi yazısı 🙂 Aklımın bir köşesinde “mutlaka bu kitapla ilgili birşeyler yaz” diyen bir ses vardı ve bu sesi göz ardı edemedim.

Aslında 2017 yılının hedefleri arasında okuduğum her kitap ile ilgili bir yazı yazma düşüncem var.  Buna kızımın kitapları da dahil… Bakalım, inşallah bu hedefi gerçekleştirebilirim. 🙂

Çok uzatmadan hemen size “Bir Tutam Aşk” kitabından bahsedeyim. Öncelikle kalın bir kitap (640 syf) ama hikaye o kadar sürükleyici ki, o kalınlık size hiç görünmüyor. Bazı kitaplar vardır, elinizdeki işi bitirip bir an önce kaldığım yerden devam edeyim dersiniz, “Bir Tutam Aşk” kitabı da benim için öyle bir kitap oldu. Martı Yayınlarına ait olan kitabın yazarı ise Bennu Yar. Kendisinin de ilk romanıymış, emeğine sağlık diyorum buradan.

3 Kelime ile size kitabı tarif etsem, şu kelimeleri kullanırdım.

Keyif, Aşk, Lezzet..

Ailesine karşı çıkarak avukat olmak yerine gönlündeki  işini yapmaya başlayan ve kendini mutfağa adayan Zeynep ile kendini yine mutfağa adamış usta bir şefin, Kerem’in aşk hikayesi.

Hayatta yaşadığınız tesadüfler aslında sizin kaderinizin temel taşlarıdır, tesadüf diye bir şey yoktur.  Öyle bir an yaşarsınız ki, yaşadığınız o an ile hayatınız birden değişir. Yeni bir kapı açılır, yeni bir yöne yelken açarsınız. Kitabı okuduğumda bu duyguları yaşadım diyebilirim.

Bir de okudukça canım yemek yapmak istedi. 🙂 Aslında mutfak ile aram pek iyi değildir ama hikayenin içine girince kendimi bir an mutfakta bir şef gibi hissettim diyebilirim 🙂

Bir de tarçınlı kurabiye ile kahve ikilisi canım çok çekti. Niye diye sormayın, kitabı okuyunca beni anlayacaksınız.

Kitabın son sayfasında bir şok yaşadığımı söyleyebilirim ama hikayenin devamı olduğunu öğrenince merakla ikinci kitabı beklemeye başladım. Çok da üstünden geçmeden ikinci kitabın da kitapevlerinde yerini aldığını öğrendim ve elbetteki bugün siparişini verdim. Çünkü hikayenin kalan kısmını çok merak ediyorum. Bakalım neler olacak?

Kitabı okumaya başlarken kendinize bir kahve hazırlayın, birkaç tane tarçınlı kurabiye koyun yanına, ayaklarınızı da şöyle bir uzatın ve keyifle okumaya başlayın. 🙂

Kitaptan küçük bir alıntı;

Aşk, insan yaşamının en güzel duygusu. Hiç kimsenin tam olarak tanımlayamadığı, hayatı boyunca en çok aradığı, en çok yaşamak istediği şey. Şu ana kadar yaşadığım kalp kırıklıklarım, üzüntülerim, yiten hayallerim beni bugüne hazırlamak içinmiş. artık geçmişim için üzülmüyorum. Yaşamda her şeyin bir nedeni varmış. Tüm yaşananlar için minnetarım.

 

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yaz