Bildiğiniz gibi, “Bir Kardan Adamın Erimesini hiç istemiyoruz, Bunun İçin Ne Yapabiliriz?” diye çocuklarımıza sormuştum. 🙂

Yeni Microsoft PowerPoint Sunusu (1)

Öncelikle katılım sağlayan ve fikirleri bana ulaştıran tüm herkese çok teşekkür ederim. Çocuklarımızdan fikirler gelmeye başladığında bir kez daha gördüm ki, onlar çok da güzel düşünüyorlar. Beni çok mutlu ettiniz çocuklar, sizlere de çok ama çok teşekkür ederim.  🙂

Aşağıda sizlerle fikirleri paylaşıyorum. Hiçbir kelimesine dokunmadan aynen bana ulaştırılanları yazdım.

Hanifi (7 yaş,): 1) Güneşten korurum, 2) Yazın Kutuba Götürürüm, 3) Buzdolabında Saklarım

Bengisu (7 yaş): Buzdolabına Koyarız.

Defne (7 Yaş): 1) Kardan Adamın İçine klima Yapmak, 2) Karları eve taşıyıp, 10 tane klima taktırıp odada kardan adamı yaparım

Demiralp (7 yaş): Evin bir odasını deep freze çevireceğiz. Havalar ısınmaya başlayınca kardan adamı bu odaya taşıyacağız. Böylece yazın da kardan adamla oynayabileceğiz.

Buse (7 Yaş): Kargoyla Kutuplara Göndermek, Buzlarla Kaplı Bir Oda Yapmak

Semih (7 Yaş): 1) Kutuplara, Penguenlerin Dünyasına Göndermek. 2) Büyük bir derin dondurucuya koyup yaz uykusuna yatırıp kışın geri çıkarırım.

İlke (7 Yaş): Buzlarla dolu bir kutuda kutuplara yollamak

Fatih (7 Yaş): Kardan Adamı yaz geldiğinde kutuplara götürürüm

Ege (7 Yaş): Kapsül yapıp içlerine buzlarla kaplayıp kardan adamı içine koyarım

7 Yaş Bir Çocuğumuz: Soğuklu bir kasada kutuplara götürürüz

Bir Çocuğumuz : 1)Buzlu bir uçakla gronlanda götürürüz. 2)Buzdolabına koyarız 3) Dağın tepesine çıkarırız.

Umut (6 yaş): Buzdolabına koyarız

Berkin (6 yaş): 1) Ya kutuplara götürmeliyiz 2) ya da etrafına sürekli buz kütleleri yerleştirip onu ortada bulundurmalı havayı hep soğuk tutmalıyız .

Can (7 yaş): Adı üstünde kardan adama, karlı ülkelere götürürüm. Kutuplara falan. Oraya gidemezsem, içinde rafları olmayan büyük bir dondurucu üretirim. Kış gelene kadar orada saklarım. 2) Bilim adamı olurum, erimeyen kar icat ederim.

Yaren (7 Yaş): 1) Büyük bir buzdolabına koyarım 2) Kutuplara gönderirim  ama soğuk bir tır ayarlamamız lazım. Bu tır ile taşırız. 3) Erimeyen bir kardan adam tasarlarım

Nisa (7 yaş): Kardan Adamı şoklayıp (Hani dondurmaları kutulara koyup uzak yerlere götürüyorlar ya onun gibi) kutuplara gönderirim.

Umut(7 yaş): Anneciğim, şeffaf ve ısı yalıtımı olan bir koruyucu kılıf üretirim. Havalar ısınmaya başlayınca bu kılıfı kardan adama giydiririm. Dışarının ısısına karşı izole ederim. Böylece kardan adamın erimesini önlemiş olurum

Beren (7 yaş): 1) Kardan adamın dört bir tarafını tahtayla kapatırım, kutu gibi 4 kenarına da klima koyarım. Böylece içeri soğuk olur.2) Parçalara ayırıp buzdolabına koyarım.

Kavin (7 yaş): 1) Kardan adamın etrafını binlerce buzlarla kaplamalıyız 2) Kardan adamı buzdolabına koymalıyız 3) Kardan adamı eskimoların evine saklamalıyız ve evin kapısını kapatmalıyız. 4) Kardan adamı canlandırmalıyız.

Kızım yaren ile bu çalışmayı sık sık yapmaya karar verdik. Farklı sorular hazırlayıp kızıma soracağım. Kendi aramızda minik bir beyin fırtınası yapacağız. Sizlerle de bu soruları paylaşmaya hazırım.

Sizler de yine fikirlerinizi ileterek bu minik beyin fırtınamıza siz de katılmak isterseniz lütfen fikirlerinizi paylaşabilirsiniz, yine buradan bu fikirleri yayınlar, ne kadar güzel fikirlerin çocuklarımızdan geldiğini gösteririz.

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yaz