Girişimcilik son zamanlarda gündemde olan bir konu, bununla ilgili destek mekanizmaları ve girişimcilik projelerinin sayısı da gittikçe artıyor. Ülkemizde de bunun güzel örneklerini görmek mümkün

Adana ilinde faaliyet gösteren Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) da yakın bir zamanda kadın girişimcilerin desteklenmesi konusunda bir proje çalışması başlattı. İŞKAD’ın faaliyetlerini yakından takip eden birisi olarak bu proje ile ilgili bilgiyi de buradan paylaşmak istedim.

Çukurova Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle, Adana İŞKAD ve Adana Ticaret Odasının ortak çalışması olarak 350 kadın istihdamının yapılacağı bir proje çalışması gerçekleştirilecek. Projenin İsmi “Adanalı Kadınlar Mesleki ve Girişimcilik Eğitimi Alıyor; Kadın Girişimciler Kurumsallaşıyor”. Proje kapsamında işletme sahibi girişimci kadınlara çalışma mevzuatı, iş planı hazırlama, piyasa araştırması, kalite, iletişim ve kurumsallaşma konularında eğitimler verilecek. Tüm bu konular gerçekten bir girişimcinin işletmesini hayatta tutabilmesi için gereken temel konular.

Projenin temel amacı da zaten, özellikle KOSGEB desteği alarak kendi işini kurmuş girişimci kadınlarımızın, işletmelerini hayatta tutarken karşılaştığı sorunlara çözüm getirebilmelerini ve belirli konularda bilgi sahibi olmalarını sağlamak. Hepimiz biliyoruz ki bir girişimi hayata geçirmek kadar bu girişimin sürekliliğini sağlamak da çok önemli. Bu projenin önemi de burada zaten.

Proje ile ilgili detaylı bilgilere Adana İŞKAD web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Adana’da faaliyet gösteren kadın girişimcilerimiz için  destek olabilecek bir çalışma olduğuna inanıyorum.

 

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yaz