Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere çok severek gittiğim jimnastikte neler yaptığımızı anlatacağım. Ayrıca jimnastiğin bize neler kazandırdığını ve faydalarından bahsedeceğim.

Jimnastikte ilk başta bize oyunlar oynatıyorlar ama bu oyunlar vücudumuzun hareketlere başlamadan önce ısınmasını sağlıyor. Öğretmenlerimiz bazı günler dev zıplama balonunu şişiriyorlar. Bu balon çok yüksek ve onun üstünde zıplıyoruz. Neyse, çok fazla detaya girmeme gerek yok sanırım. Gelelim bize jimnastiğin neler kazandırdığına.

*Bize esneklik kazandırır

*Vücudumuzun her zaman dinç kalmasını sağlar

*Boyumuzu uzatır

*Bize mutluluk verir

*Yeni arkadaşlar kazandırır

Bence siz de jimnastiğe gitmelisiniz. Hem oyun hem ısınma hareketleri olunca çok zevkli oluyor. Ayrıca çok arkadaşın da oluyor. Ben iki yıldan beri gidiyorum. Tabi arkadaşım Beren de benimle geliyor. Onu çok seviyorum ve onunla jimnastiğe gidince ayrı bir güzel oluyor. Beren de iki yıldan beri jimnastiğe benimle birlikte gidiyor. Çok mutluyum çünkü bir sürü arkadaşım var. Seneye de inşallah Beren ile tekrar giderim. Şimdilik benden bu kadar, hepinizi çok seviyorum.

Son

Mühendis Anne’nin Notu: Kızıma  çok teşekküre ediyorum yazı için 🙂  Ve evet, jimnastiğe büyük bir mutlulukla gidiyor. Sporun çocuklar için faydası ve önemi çok büyük. Hem bedensel sağlık hem de sosyal bir yaşam için.  Çocuğunuzun severek ve isteyerek gideceği bir spor dalı mutlaka olacaktır.  İllaki bir kursa gitmesi de gerekmiyor. Ailecek birlikte bisiklet sürün, yürüyüş yapın, koşun, top oynayın. Spor her daim hayatınızda olsun. 🙂

Yazar Hakkında

admin

2 Yorum var

Yorum Yaz