Klasik bir yeni yıl yazısı yazmayacağım. Yeni dilekler, yeni hedefler, yeni istekler olmayacak bu yazıda.  Bunlar için illa ki yeni bir yılın gelmesine ihtiyacımız yok aslında.

Geçtiğimiz yılın değerlendirmesine bakmak, keşkelerimin listesini, okuduklarımın dökümünü, gerçekleşen ve gerçekleşemeyen hayallerimin sıralamasını da yapmayacağım.

Hayat aktı geçti işte. Keyifle okudum, büyük bir arzu ile hayaller kurdum, yoluma çıkan engelleri başım dik karşıladım. Hepsine de binlerce çok şükür.

Güzel anılar biriktirdiğimin bilinci ile 2019 yılına “hoşçakal” demek istedim bu yazı ile. Bana ve aileme iyi geldin. Öğrettiklerin kadar öğrendiklerimi başkalarıyla da paylaşmama müsaade ettiğin için sonsuz teşekkürler. Hayatıma yeni insanlar dahil ettiğin için de çok teşekkür ediyorum.

Geçenlerde, sosyal medyadan takip ettiğim ve rahatsızlığı ile güçlü bir mücadele veren güzel bir bloger anne, kaldığı hastaneden yaptığı bir paylaşımında, “kana kana su içmeyi çok özledim” diye yazmıştı. Çok dokundu bu cümle bana, hayatımda sıradan gördüklerimin nasıl daha da kıymetli olduğunu hatırlattı. Umarım kana kana su içersin sen de güzel anne. Sevdiklerinle, ailenle birlikte daha pek çok güzel şeyi yapmaya devam edersin.

Yeni yıla girerken çok para, çok başarı, mevki, yat, kat, lüks araba istemeyin dostlar. Gönlünüz zengin ise, düşünceleriniz bereketliyse ve sizler için de hayırlı ise olacaktır zaten bunlar.

Yeni yıldan en çok da gülmeyi isteyin. Daha çok gülmeyi, daha çok birlikteliği isteyin. Küslükleriniz varsa barışın, ihmal ettikleriniz varsa arayın. Unuttuklarınızı hatırlayın, göndermek istediklerinizi gönderin hayatınızda. Gereksiz yüklerden kurtulun.

Bir bardak su içmenin, başınızı evinizdeki yastığa koymanın, sıcak bir evde ailenizle birlikte olmanın, bir kitaba sevgiyle dokunabilmenin değerini hatırlayın bolca. Sıradanlıkların, önemsiz gördüklerinizin kıymetini daha çok bilin.

Evladınızın gülümsemesini, sevdiklerinizin sohbetini daha çok hatırlayın ve sahip çıkın bu yeni yılda.

Kaybettiğiniz sevdiklerinizin her an yanı başınızda olduğunu unutmayın, sıkıca sarılın kalbinizle onlara.

Geçenlerde eşim, “yeni yılda sağlık zengini olalım” dedi. Çok hoşuma gitti bu dilek. Evet, yeni yılda sağlık zengini olsun herkes. Mutluluk hazinelerine kavuşsun, Sevgi seline kapılsın gitsin.

Hoşgeliyorsun, iyi ki geliyorsun 2020

Güzel bir yıl olsun dostlar.

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yaz