Bir önceki yazımda da belirtmiştim, bundan sonra blogumda mekan önerileri de olacak. Bu kategorideki yazılarımdan ilki de 3 yıldır tatili geçirdiğim Sueno Hotels Beach Side ile ilgili..

Son iki yılımızda da tatilimizi burada yapmıştık, çok memnun kaldığımız için de bu sene yine aynı yeri tercih etmek istedik. Ve inanın eğer tatil için tercih edeceğiniz bir otel olacak ise bence çok beğendiğiniz ve memnun kaldığınız bir oteli yeniden tercih etmek çok daha iyi.  Bildiğiniz, tanıdığınız bir otelde tatil yapmak çok daha iyi oluyor. Yeni bir otele gittiğinizde en azından bir gününüz oteli tanımakla ve keşfetmekle geçiyor.. Tam otele alışıyorsunuz, her yeri öğreniyorsunuz ki tatiliniz birden bitiveriyor. Biz bu sene de otele giriş yapar yapmaz hemen tatilin tadını çıkarmaya başladık, çünkü 3. senemiz olduğu için her yeri çok iyi biliyorduk.

İşte bu mekanı 3 yıldır tercih etmemizin ve çok sevmemizin nedenleri:

Yeşillik Her Şeydir: Sueno Hotels Beach Side, tam anlamıyla yeşilliğin içinde kaybolmuş, her tarafta ağaçların  ve çiçeklerin olduğu, kuş seslerini, cırcır böceklerinin seslerini her daim duyduğunuz harika bir mekan. Yeşilliğin az olduğu yerleri çok sevmiyorum ben.. Ama Sueno tam anlamıyla bir yeşillik cenneti. İlk gittiğimde beni en çok cezbeden yönü bu bulmuştu. Her yerde ağaçlar ve harika çiçekler var..

20160817_065826

20160817_064438

Muhteşem Deniz ve Sahil İkilisi: Deniz sevdalısı olduğum için benim için tatilimi yapacağım otelin sahip olduğu sahil ve deniz çok önemlidir. Sueo’nun da çok güzel bir kumsalı ve harika bir denizi var.. Özellikle sabah saatlerinde deniz mükemmel oluyor. Ben hergün sabah 05.30 da kalkıp sahilde koştum, yürüdüm.. Çok güzel fotoğraflar çektim.  Mükemmel bir iskelesi var ki, bizim zamanımız hep bu iskelede geçti.. Akşamları yemekten sonra bu iskelede oturup, denizdeki yakamozu izleyebilir, içeceğinizi, içkinizi burada müzik eşliğinde yudumlayabilirsiniz.. İnanın harika… Ama eğer benim için havuz daha önemli diyorsanız hiç merak etmeyin çok sayıda havuzu var. Havuz sayısının çok olması, bir havuzda aşırı kalabalığın olmasını da engelliyor.. Yani havuza da, havuz başındaki eğlencelere de doyuyorsunuz.

20160817_062525

20160815_061028

Yeme – İçme : Eğer bir otelde aradığım ilk şey bolca kaliteli yemek ve içmek diyorsanız, bence tam size göre. Günün her saati doyasıya yiyip içeceğiniz alanlar var. Side sokağında her türlü yemekleri yiyebilir, meyveye, pastaya ve dondurmaya doyabilirsiniz. Üstelik tüm bunlar sadece birkaç saate sınırlandırılmış şeyler değil.. Harika gözleme de yapıyorlar.. Öğle yemeğinizi, ister restoranda, isterseniz Side sokağında ya da pizzacıda yiyebilirsiniz.. Tercih sizin.. Akşamları ise restoranda harika yemekler var ama farklı kültürden yemekleri de tercih etmek isterseniz, Asya Restoranı, Meksika Restoranı ve İtalyan Restoranını tercih edebilirsiniz. Biz Türk Restoranını tercih ettik..

IMG-20160822-WA0007

Hemen söyleyeyim, Türk kahvesini ve Türk çayını günün her saati doyasıya içebiliyorsanız. Türk Kafesinde her an sıcak kumda Türk kahvesi ve demleme Türk çayı mümkün.. Kahveler bir harika.. Benim için bir otelde en önemli özelliklerden biri de budur.. Bundan 6-7 sene önce Marmaris’te 5 yıldızlı bir otelde kalmıştım ve otelde demleme çay yoktu, poşet çay vardı.. Benim için o an otelin 2 yıldızı birden düşmüştü bile.. Ama Sueno’da bu keyfi doyasıya yaşıyorsunuz..

20160817_065942

20160815_101046

Çocuk Dostu, Lolilop Çocuk Kulübü: Evet, bir otelin çocuk dostu olması benim için çok önemli.. Çocukların eğlenebileceği harika mekanlar olduğu gibi, gönül rahatlığı teslim edebileceğiniz ve çocukların çok eğlendikleri Lolilop Çocuk Kulübü var.. Yaren de 3 gün boyunca katıldı ve çok eğlendi.. Bu ekipten özellikle Ayşegül hanıma çok teşekkür ederiz.. Gösterdiği ilgi için.. Kızımla çok iyi anlaştılar.. Bizimki bu arada Çocuk Kulübü etkinliği kapsamında Banana’ya da bindi.. Hem de tek başına 🙂 Ve çok eğlendi..

20160818_163038

Doyasıya Eğlence – Müzik: Çok net söyleyeyim, eğlenceye ve müziğe tam anlamıyla doyuyorsunuz.. Bir hafta içinde 3 konser izleyebilirsiniz. Sibel Can, Ebru Gündeş ve Altay.. Bunun dışındaki gecelerde ise animasyon gösterileri, yabancı ve yerli canlı müzikler, geceden sonra disko var.. Yani her an eğlence ve müzik..

20160815_231618

Bir de Lunaparkı var ki, kızımın ve bizim de çok sevdiğimiz ve eğlendiğimiz bir yer.. Ben ilk kez burada dönme dolaba ve hızlı trene bindim. İnanın çocuklar çok eğleniyor ama siz de çok eğleniyorsunuz.. Yeniden çocukluğuma döndüm ben..

20160818_212858

Hizmet Denilen En önemli Şey: Evet, turizm sektöründe en önemli şey size sunulan hizmet, temizlik, bakım, personellerin güler yüzlülüğü , şikayetlerinizin hemen değerlendirilmesi… Tüm bunlar çok önemli.. Ve evet şunu çok net söyleyebilirim ki, tüm bunları Sueno’da bulabiliyorsunuz. Temizlik konusunda hiçbir şikayetimiz olmadı.. Personeller çok güler yüzlü.. Bizim bir konuda sitemimiz olmuştu, bunu ilettik ve hemen bunu çözdüler.. Hatta odamıza bir şarap, çerez ve meyve tabağı geldi. 🙂 Bu konuda Yeme – İçecek Müdürü Salih Civelek Bey’e çok teşekkür ederiz.. Çok ilgilendi…

Otel kapsamında “Göl Evleri” denilen ve kendine özel havuzları olan evler de var.. Biz şimdiye kadar hiç tercih etmedik ama ben bir gün otel içinde yürüyüşe gittiğimde biraz gezme imkanım oldu.. Harika yerler.. Özellikle birkaç aile birlikte gidecekseniz bu göl evlerini tercih edebilirsiniz.

Bunun dışında bir otelde beklediğiniz herşey burada da var. Spa Merkezi, kapalı havuz, Aqua Park, spor salonu, futbol, tenis, su sporları..Her sabah, yoga ve pilates yapabilirsiniz.. İnternet sitesini ziyaret ettiğinizde tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sueno Hotels kapsamında iki otel daha var.. Biri Sueno Hotels Golf Bellek, Diğeri ise yeni açılan Sueno Hotels Deluxe Belek.. Lobide otururken bu yerlerin de tanıtım videolarını izledik.. Gerçekten bu oteller de çok güzel görünüyordu.. Özellikle Sueno Hotels Deluxe Belek.. Tek kelime ile bayıldık.. Kısmet, belki bir gün burayı da görme imkanımız olur. O zaman da mutlaka görüşlerimi paylaşırım sizinle.. 🙂

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yaz