Bu seferki kitap önerisi yazısı benim için çoook özel. 🙂 Çünkü size ilk göz ağrımı, ilk kitabımı öneriyorum bu sefer.. Kızım Çizdi Ben Yazdım…

Aslında herşey “Anne” olmaya karar vermem ile başladı. Ben genelde hayallerime ve isteklerime öyle kolayca ulaşamam. Mücadeleler veririm, sıkıntılar çekerim, yeri gelir bazı şeyleri de kaybederim. Anne olma hikayem de böyle oldu zaten; bir evlat sahibi oldum ama bir tane de kaybettim.

Yanlışlarım oldu kimi zaman, çok da güçlü durduğum anlarım da. Yıllar sonra anladım, kaybedilenlerin de bir anlamı ve değeri olduğunu. Kazanmak yok bu dünyada, yaşamak ve öğrenmek var.

Uzun süredir içimde kendimle konuştuğum şeyleri paylaşmak istedim. Bir süre bekledim, çünkü benim için yazmak denilen eylem çok değerli bir şey. Yazarlık titri de öyle. Emek, sevgi ve bilgi isteyen bir şey.

Lise yıllarından beri okurum, evimdeki kitapları artık nereye sığdıracağımı da bilmiyorum. Okumak benim için hep vazgeçilmez oldu. Kızım doğduktan sonra da yazmanın gücünü ve keyfini keşfettim ben. Yazdıkça öğrendim, okudukça yazdım. 7 yıllık blog yazarlığım ve Mühendis Anne de böyle doğdu zaten.

Bu kitabı yazmak da bu güne kısmet oldu. Her şeyin en doğru zamanda ve en güzel şekilde olması için hep dua ederim. Bu kitap da biliyorum böyle oldu. Aslında başka kitap çalışmalarım vardı ama zihnimde konuşulanları da bir şekilde paylaşmam gerekiyordu. Bu yüzden önceliği buna verdim. 🙂 (Bu arada diğer kitap da yakın zamanda tamamlanacak inşallah.)

Kitabın ismi “Kızım Çizdik Ben Yazdım” oldu, çünkü gerçekten de kızım çizmeye başladıkça ben yazdım. Ve onun çizdiği hiçbir şeyi atmadım, hepsini saklıyorum. Her biri kıymetli benim için.

Kitapta onun resimlerinden birkaçını da bulacaksınız. Hatta kapak resmindeki minik resim de (Annem, babam ve ben ) ona ait. 🙂

Her şeyden önce kızım ve oğlum için bu kitap..  Onlar için yazdım.

Kitabımı okuyanlar, lütfen görüşlerinizi, düşündüklerinizi bana iletin, benim için önemli ve değerli..

Sevgiyle kalın…

Kızım çizdi ben yazdım - mühendis anne

 

Yazar Hakkında

admin

2 Yorum var

Yorum Yaz