Aslında önereceğim kitabı bitireli yaklaşık bir ay oldu fakat bu yazıyı yazmak da şimdiye kısmet olabildi. Kitabı bitirmeme rağmen halen elimin altında duruyor çünkü zaman zaman açıp altını çizdiklerimi yeniden okuyorum. Yeniden, sindire sindire…

İkinci Hayatın Tek Bir Hayatın Olduğunda Başlar kitabı aslında kişisel gelişim tadında bir roman. Bundan dolayı da çok keyifle ve ilgiyle okudum diyebilirim. Kitabın kadın kahramanı Camille’de herkes kendinden bir parça bulacak mutlaka.

Kitap, Yan Pasaj Yayınlarından çıkan bir kitap ve yazarı da Raphalle Giordano isimli bir kadın yazarBu yazarın ismini ilk kez bu kitap ile keşfettim. Araştırdığım kadarı ile yazarın sadece bu kitabı var. Kaynaklarda başka bir kitabına rastlamadım.

Kitabın kahramanı Camille, orta yaşlarında, ev, iş ve çocuk üçgeni ile yaşamına devam eden, her şeyin tam bir düzende işlediği ama bu düzende bir türlü istediği mutluluğu artık bulamayan bir kadın. Dışarıdan baktığınızda aslında oldukça normal ve iyi bir hayatı var ama mutlu değil.

Camille’nin hayatı geçirdiği bir kaza sonucu karşılaştığı bir Rutinolog ile birden bire değişiveriyor. Evet, yanlış okumadınız, bir Rutinolog.

Rutinolog, Akut Rutinizm hastalığına yakalanmış insanlara yardımcı olan bir uzman.

Akut Rutinizm ne derseniz ise, aslında çoğunluğumuzun muzdarip olduğu, hayatın renklerini keşfetmemizi engelleyen, motivasyon eksikliğine neden olan, her türlü imkana sahip olsak bile aradığımız mutluluğu bulmamıza engel olan Rutin Yaşam Sendromu. Ve artık dünyada birinci sıraya yerleşen ruhsal bir sorun.

Rutinolog Claude ile Camille arasındaki sohbetler, Claude’un ödevleri, Camille’nin hayatını değiştirmesine yönelik yaptığı tüm eylemler ve ulaştığı sonuç; inanın hepsini bir solukta okuyacaksınız.

20476121_10213423455318469_404904775478759488_n

Ve siz de eğer Rutinizm sendromuna yakalandıysanız bu kitapta öğreneceğiniz pek çok metot ile siz de aradığınız o renkli ve mutlu hayatı yeniden yakalayabilirsiniz. 🙂

Kitabı okuduktan sonra bazı şeyleri ben de uygulamaya başladım. Ben de oldum olası Rutin hayatı sevmeyen ve hep bir şekilde bu rutini kırmaya çalışan bir kişi oldum.

Çünkü Rutinlik, yaratıcı düşünceyi ve farklı düşünmeyi yok eden bir şey.

Çok daha fazla şey söylemeyeyim, bence kitabı okuyun derim. 🙂

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yaz