Daha önce blogumda da bahsetmiştim kızımın arabalara olan merakını. Öyle böyle basit bir merak değil bu. Bizim evde her türde oyuncak araba mevcuttur. Çimento arabasına kadar varan bir ürün yelpazesine sahibiz.  En son kitapçıdan çıkarken bile aldığımız kitapların yanında iki tane yarış arabası da aldık.

Ancak son zamanlarda fark ettik ki Yaren’in araba merak sadece oyuncaklarla sınırlı değil. Araba yarışlarını da büyük bir merakla izliyoruz. (Zaten sporla ilgili tüm maçları izleyicisiyiz.)

Bundan 6 -8 ay önce de  ilk olarak bizim kullandığımız arabanın markasını sorduğunda sadece bir merak olduğunu düşünmüştük. Bir kez markayı söylemekle beraber trafikte aynı markanın tüm arabalarını keşfetmeye başladı. Arabanın arka koltuğunda oturduğu yerden kendince bir oyun çıkarmıştı.

Daha sonrasında ise başka arabaların da markalarını sormaya başlayınca biz de cevaplamaya başladık ama doğrusu işin sonunda tüm araba markalarını logoları ile birlikte ezberleyeceğini ve trafikte her arabayı tanımlayacağı aklımıza hiç gelmemişti.

Şimdi trafikte giderken Yaren arabada kendince bu oyunu oynamaya çalışıyor. Her arabayı tanımlamaya çalışıyor, çıkaramadıklarını da biz yine destek olmaya çalışıyoruz.

Çocuklarınızla seyahat ederken oynayabileceğiniz ve çocuğunuzun hafızasını ve görsel yeteneğini geliştirmeye yardımcı çok güzel bir oyun aslında. Bizim oynadığımız bu oyun tamamen kendiliğinden ve kızımın araba merakından gelişti.

Siz de çocuklarınızla bu oyunu oynayabilirsiniz.

1380148_10202101376273569_264705712_n

Ve İşte bizim Audi Sevgimiz.

“Anne gel bak ben bir Audi yaptım”

Annenin bileziklerinden yapılan bir Marka 🙂

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yaz