Geçenlerde kadın girişimcilik ile ilgili bir konuda araştırma yaparken birden fark ettim ki çevremde tanıdığım ne kadar da çok kadın girişimci var. Birçoğunun hikâyesine yakından tanıklık ettim, bir çoğunu daha sonrasında tanıdım. Hepsinde de ayrı ayrı yaşanmışlıklar ve çok değerli deneyimler var.

Daha önce de söylemiştim, kadın girişimciler söz konusu olduğunda bende akan sular duruyor. Zaman zaman basından başarılı kadın girişimcilerimizin hikâyelerini okuyorum. Sıfırdan başlayıp hedefine ulaşan kadınların hikâyelerini okumak bana pozitif bir enerji veriyor.

Aslında o kadar çok saklı kalmış kadın girişimci hikayeleri var ki, bunu çevremdeki tanıdığım kadın girişimcilerin sayısını fark ettiğimde anladım.

Tüm bu yaşanan hikâyelerin altında o kadar çok farklı emekler, farklı özveriler, farklı sıkıntılar var ki..  Tüm bunları paylaşmanın girişimci olmak isteyen diğer kadınlarımıza ayrı bir güç vereceğine ve yol göstericilik yapacağına inandığım için buradan bu hikâyeleri paylaşmaya karar verdim. Öncelikle kendi çevremden tanıdığım girişimci kadınlarımızın girişimcilik hikâyelerini paylaşacağım. Sonrasında kim bilir bu hikayeler büyür ve yaygınlaşır.. 😀

Bazı hikâyeler bize bir adım attırır…. Kim bilir belki de buradan paylaşacağım bir hikâye, sizin hikâyenize öncülük eder, sizin ilk adımınıza itici bir güç olur, O zaman ne mutlu bana 😀 

 İlk hikaye, çook uzun zamandır tanıdığım ve çok sevdiğim bir tanıdığımın hikayesi olacak. Kendisi henüz yolun başında bir kadın girişimci ve yapacağı çok şey var.

Sevgili Gülin Baykal’ın bizim tabirimizle Güllümüzün hikayesini bir sonraki yazımda paylaşıyor olacağım. Ben onun girişimcilik hikayesine yakından şahit oldum, geçen gün de bir araya geldik çok güzel bir sohbet yaptık. Neler yaşadığını, nasıl girişimci olduğunu, hangi zorluklar yaşadığını merak ediyorsanız takipte olun, en kısa zamanda sizlerle paylaşacağım.

Listemde çok kadın girişimci var, çoğunluğu bu listede olduğunu bilmiyor 😀  Sırasıyla onlara da davetimi götüreceğim.

Saklı kalmış kadın girişimcilerimizin hikayelerini okumaya hazır mısınız…

Kimbilir içlerinden biri sizin hikayenizin başlamasına vesile olur..

can1

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yaz