Geçenlerde kızımla kitapçıda geziyoruz, bir film alıp birlikte izleme planımız vardı. Bundan dolayı da filmler bölümünde dolanıp duruyorduk. Ben hangi film olabilir diye bakarken, kızım yana yakıla bir film aramaya başladı. İsmini de hatırlayamadı ama sonunda hangi film olduğunu bulduk. Babasıyla birlikte sinemada izlediği “6 Süper Kahraman” Filmiydi.  Filmi çok beğenmişlerdi ve sinema çıkışı yanıma gelip, “Anne bu filmi hem sen hem de Ali Öğretmenim mutlaka izlemelisiniz” demişti. (Sifigu’daki Ali Öğretmeni ) Ben de izlenecek filmler listeme dahil etmiştim ama bir türlü izlemek kısmet olmadı. Neden bilmiyorum, izlenecek listemde olan bir film olmasına rağmen, “yeni bir film olsun, sen bunu seyretmiştin, tekrar bunu izlemek için almayalım” dedim ve onu ikna edip başka bir film aldım.

Ve tabii ki Anneliğin o meşhur vicdan azabı yanı gün yüzüne çıktı. O filmi almadığım için kendime çok kızdım. Kızım bir filmi ikinci kez izlemek istiyordu ve ben buna engel olmuştum. Sonra lisede okurken Kevin Costner ve Whitney Houston’un oynadığı Bodyguard filmi aklıma geldi. Bu filmi sinemada iki kez izlemiştim ve annem hiç itiraz etmemişti. İlkinde annemle birlikte gitmiştik, ikincisine arkadaşımla birlikte. Çünkü filmi çok beğenmiştim ve her sahnesini yeniden ama yeniden izlemek istemiştim. Evet tahmin ettiniz, ben sinemada tam bir Kevin Costner hayranıyım, Müzikte de Whitney Houston. 🙂 Bu ikilinin bir araya geldiği filmi elbetteki iki kez izleyecektim.

1957106-3x2-940x627

Aradan yıllar geçti, ben bu filmi bilgisayarda, televizyonda defalarca izledim. Yine olsun yine seyrederim.

Tüm bunları düşününce kızıma ne kadar çok haksızlık yaptığımı, bencil davrandığımı düşündüm. Ondan habersiz gidip filmi aldım. Üstelik ben de hiç izlememiştim ve çok merak ediyordum. Akşam elimde filmi görünce deli gibi çığlık attı ve ikimiz de kendimizi hemen televizyonun başında bulduk.

Ne kadar güzel bir film anlatamam. Her evde film arşivinde olması gereken, sadece çocukların değil yetişkinlerin bile izlemesi gereken bir film.

Farklı düşünmeyi, üretmeyi, tasarlamayı, azmi ve iyiliği anlatan çok güzel mesajlar da veriyor.

Tekrar izleriz bu filmi, buna eminim.

Ve bize keyif verenleri hayatımızda hiç sıkılmadan tekrar tekrar yaşamak lazım. Bunu bir kez daha anladım.

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yaz